044 591 80 00

Stellantis планує до 2030 року поетапно збільшити річний виторг до ~20 млрд євро

Stellantis планує до 2030 року поетапно збільшити річний виторг до ~20 млрд євро
08.12.2021
 • Прогнозується збільшення річного виторгу до рівня близько 4 млрд євро до 2026 року та близько 20 млрд євро до 2030 року за рахунок пропозицій та підписок, пов'язаних із програмним забезпеченням.
 • У трансформацію програмного забезпечення та перехід на електричну тягу до 2025 року планується інвестувати понад 30 млрд євро.
 • За прогнозами, до 2030 року кількість підключених автомобілів, що монетизуються, досягне 34 млн одиниць, при цьому до 2024 року більшість нових автомобілів буде повністю підтримувати можливість бездротового оновлення ПЗ .
 • Впровадження трьох нових платформ на основі технології штучного інтелекту - STLA Brain, STLA SmartCockpit та STLA AutoDrive - планується з 2024 року.
 • Планується встановлення стратегічних партнерських відносин з компаніями-лідерами, такими як BMW, Foxconn та Waymo, для подальшого розвитку інновацій, підвищення ефективності та обміну знаннями та досвідом з експертами Stellantis.
 • До 2024 року очікується збільшення штату інженерів з програмного забезпечення до 4500 фахівців (без урахування компаній-партнерів) та підтримка з боку спеціально створеної Академії програмного забезпечення.

Корпорація Stellantis визначила основи стратегії розвитку власного програмного забезпечення, яка передбачає впровадження технологічних платформ нового покоління, використання існуючих мережевих можливостей автомобілів для трансформації процесу взаємодії власників з їхніми транспортними засобами, а також поступове збільшення річного виторгу (приблизно до 20 млрд. євро до 2030 року).).

В результаті трансформації сучасні автомобілі Stellantis зі спеціалізованою електронною архітектурою перетворяться на відкриту програмно конфігуровану платформу, що гармонійно вписується в цифрове життя їхніх власників. Цей підхід значно розширює можливості для додавання інноваційних функцій та сервісів за допомогою бездротових оновлень (OTA), завдяки яким автомобілі залишатимуться сучасними, актуальними та привабливими навіть через роки після їх виробництва..

«Стратегії електрифікації та розвитку програмного забезпечення сприятимуть нашому перетворенню на провідну технологічну корпорацію, що пропонує послуги сталої мобільності, за рахунок ефективного використання зростання суміжних напрямків бізнесу, пов'язаних з бездротовим оновленням функцій та сервісів, та найвищої якості обслуговування наших клієнтів, — заявив генеральний директор Stellantis Карлос Таварес (Carlos Tavares). —

Завдяки впровадженню трьох абсолютно нових технологічних платформ на основі штучного інтелекту, починаючи з 2024 року, які будуть розгортатися на базі чотирьох автомобільних платформ STLA, ми зможемо збільшити швидкість та гнучкість за рахунок роз'єднання циклів розробки апаратного та програмного забезпечення.». 

До 2025 року Stellantis планує інвестувати у трансформацію програмного забезпечення та перехід на електричну тягу понад 30 млрд євро.

Стратегія розвитку програмного забезпечення Stellantis взаємопов'язана з планами з електрифікації, які були детально представлені на Дні електромобілів (EV Day) у липні 2021 року: корпорація поставила собі за мету до 2030 року довести частку автомобілів з нульовим та зниженим рівнем викидів (LEV) в обсязі продажів до 70% у Європі та більш ніж 40% у США. Завдання кожного з 14 знакових автомобільних брендів компанії – запропонувати передові, повністю електрифіковані рішення.

Додаткові стратегічні партнерства

Foxconn

Крім завершення створення спільного підприємства Mobile Drive, запланованого на 31 грудня 2021 року, корпорація Stellantis підписала неформальний меморандум про наміри з компанією Foxconn, метою якого стала розробка сімейства спеціальних мікроконтролерів для Stellantis та сторонніх замовників. Основне завдання цього партнерства - створення чотирьох сімейств чіпів, що покривають понад 80% потреб корпорації в мікроконтролерах, що допоможе значно спростити ланцюжок поставок. Впровадження та встановлення цих продуктів на автомобілі Stellantis заплановано на 2024 рік.

Waymo

Stellantis також продовжує роботу над спільними проектами із компанією Waymo. Після того як гібридні версії автомобілів Chrysler Pacifica з технологією Waymo Driver здійснили тисячі поїздок у повністю безпілотному режимі Фініксом, штат Арізона (США), Stellantis та Waymo розширюють партнерство у сфері послуг місцевої доставки.

Спираючись на лідерські позиції Stellantis у галузі виробництва легких комерційних автомобілів та інвестиції в електрифікацію, партнери співпрацюють у напрямках, націлених на комерційний розвиток. Проектні групи отримають прототипи Stellantis у 2022 році.

Швидко зростаючий бізнес, заснований на розвитку програмного забезпечення 

Stellantis має намір розвивати власний бізнес, пов'язаний з розробкою програмного забезпечення та послуг, що підключаються, враховуючи п'ять ключових факторів: 

 • послуги та передплати;
 • функції, що активуються на запит;
 • дані як послуга та обслуговування автопарків;
 • ціноутворення автомобілів та їх вартість на вторинному ринку;
 • завоювання нових клієнтів, утримання клієнтів сервісу та перехресні продажі.

На сьогоднішній день у розпорядженні Stellantis є 12 мільйонів автомобілів з широкими мережевими можливостями. До 2026 року ця цифра повинна зрости до 26 мільйонів автомобілів, здатних приносити виторг на рівні близько 4 млрд євро, до 2030 року їхня кількість досягне 34 мільйонів, а річний виторг становитиме близько 20 млрд євро. Під монетизованими автомобілями маються на увазі автомобілі віком до п'яти років.

Ефективно використовуючи можливості зі збору даних, у 2022 році Stellantis запустить програму страхування на основі фактичного використання, яка пропонуватиметься дочірніми фінансовими компаніями в Європі та Північній Америці для розширення позицій на світовому ринку..

Розгортання трьох нових технологічних платформ з 2024 року

На 2024 рік заплановано появу трьох нових платформ, які протягом наступних двох років будуть впроваджуватися і масштабуватися на чотирьох платформах автомобілів Stellantis.

В основі переходу до клієнтоорієнтованих сервісів лежить нова електрична/електронна (Е/Е) архітектура та архітектура програмного забезпечення STLA Brain.

STLA Brain повністю підтримує бездротові оновлення і може керувати 30 модулями, на відміну від 10 модулів, доступних зараз, що забезпечує її високу гнучкість. Ця орієнтована на послуги архітектура повністю інтегрується з хмарою, яка з'єднує електронні блоки керування автомобіля з центральним високопродуктивним комп'ютером (HPC) за допомогою високошвидкісної шини даних.

За рахунок цього розривається існуючий зв'язок між різними поколіннями апаратного та програмного забезпечення, що дозволяє розробникам ПЗ оперативно створювати та оновлювати функції та послуги, не чекаючи випуску нового фізичного обладнання. Бездротове оновлення значно знизить витрати клієнтів та Stellantis, спростить обслуговування для користувачів та сприятиме підтримці високої вартості автомобілів на вторинному ринку.

Платформа STLA SmartCockpit, що створюється на основі архітектури STLA Brain, гармонійно впишеться в цифрове життя водія та пасажирів, створюючи «третє місце» після дому та роботи з широкими можливостями для індивідуального налаштування. Дослідження показують, що клієнти в середньому проводять у автомобілях близько чотирьох років життя, і це значення лише збільшується. 

Платформа STLA SmartCockpit, що створюється за підтримки Mobile Drive — спільного підприємства Stellantis та Foxconn — забезпечує функціонування рішень на основі штучного інтелекту, таких як навігація, голосовий асистент, електронний торговий майданчик та платіжні сервіси.

Платформа STLA AutoDrive, розроблена спільно з BMW, запропонує системи автономного водіння рівнів 2, 2+ та 3 і безперервно оновлюватиметься «по повітрю». 

Вдосконалення клієнтського досвіду для 14 брендів

За допомогою програмного забезпечення та функцій, що активуються на запит, Stellantis надасть клієнтам можливість персоналізувати їхні автомобілі в точній відповідності до власних потреб та бажань завдяки бездротовим оновленням. Це дозволить розвинути унікальні якості різних брендів Stellantis та зміцнити зв'язок між водієм та автомобілем.

З початку цього року корпорація забезпечила виконання понад 6 млн операцій бездротового оновлення та планує до 2026 року випускати нові версії програмного забезпечення не рідше одного разу на квартал.

На сьогоднішній день мережеві можливості автомобілів Stellantis створюють більше трьох трлн точок обробки даних, завдяки яким забезпечується збір своєчасної та корисної аналітичної інформації. Інженери Stellantis використовують її для скорочення циклу безперервного покращення автомобілів, що дозволить підвищити задоволеність клієнтів та до 2030 року отримати прибуток 1,1 млрд євро за рахунок підвищення ефективності.

В рамках індивідуальних завдань кожен із брендів Stellantis приділяє особливу увагу використанню програмного забезпечення з максимальною користю для своїх клієнтів..

Таланти та ефективність мають вирішальне значення

З метою підтримки трансформації Stellantis створює академію програмного забезпечення та даних для перепідготовки понад 1000 власних інженерів на різних позиціях та розвитку спільноти розробників програмного забезпечення.

Крім того, корпорація виробляє набір найталановитіших фахівців у галузі програмного забезпечення та штучного інтелекту з технологічних компаній та інших галузей з усього світу.

Створюючи центри талантів у різних країнах, Stellantis має намір до 2024 року довести кількість ефективних фахівців із програмного забезпечення до 4500. Ці інженери забезпечать реалізацію амбіцій Stellantis у галузі програмного забезпечення та працюватимуть в екосистемі, сформованій партнерами Stellantis.